Elite Show Jumping Summer I

Fairburn, GA

June 5, 2021


L Long Stirrup Hunter
  Horse Owner Points
Champion Third Degree Hope Norris 32.00
Reserve Karabela M. Susann Bedford 19.20
L Children's Hunter
  Horse Owner Points
Champion Galant Kendall King 26.00
Reserve WBS Moxie Flynn Trent 15.60
L .80m Jumper
  Horse Owner Points
Champion Bay Eagle Ellie Wentworth 34.00
Reserve Ironman Liz Hirsch 20.40
L .90m Jumper
  Horse Owner Points
Champion TH Sterling Alexis Bick 30.00
L Open Hunter
  Horse Owner Points
Champion Aim to Please Emily Nix 32.00
Reserve TODíS 0.00
L Schooling Pony Hunter
  Horse Owner Points
Champion Otter Ridge Spring Pepper Kate Northcutt 26.00
Reserve WEST SIDE 0.00
L Pre-Adult Hunter
  Horse Owner Points
Reserve Diego William Russell III 16.80
L Modified Hunter
  Horse Owner Points
Champion WBS Moxie Flynn Trent 0.00
L Low Child/Adult .85m Jumper
  Horse Owner Points
Champion Bay Eagle Ellie Wentworth 28.00

Class: 12 - GHJA EQUITATION CHALLENGE    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Anna Bohn, STORM WATCH 13.00
2 Flynn Trent, Hurakan 9.00
3 Emily Nix, Aim to Please 7.00

Class: 13 - JD POUNDS/L/T ADULT MEDAL    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Makaylee Robinson, Saville Row 10.00
2 Kendall King, Galant 6.00
3 Anna Bohn, STORM WATCH 4.00

Class: 17 - CHILDREN'S HUNTER O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 WBS Moxie, Flynn Trent 13.00
2 Schweppes Casidu, Kelci Crenshaw 0.00
3 Galant, Kendall King 7.00

Class: 18 - CHILDREN'S HUNTER O/F STAKE    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Galant, Kendall King 13.00
2 WBS Moxie, Flynn Trent 9.00
3 Schweppes Casidu, Kelci Crenshaw 0.00

Class: 19 - CHILDREN'S HUNTER U/S    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Galant, Kendall King 13.00
2 WBS Moxie, Flynn Trent 9.00
3 Schweppes Casidu, Kelci Crenshaw 0.00

Class: 20 - OPEN HUNTER O/F 2'6/3    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 TODíS, SOPHIA DEEL 0.00
2 Aim to Please, Emily Nix 12.00
3 STELLA ROSE, Liz Hirsch 0.00
4 HEART OF GOLD, Liz Hirsch 0.00
5 LEONITUS J, Matthew Le Master 0.00
6 Jonathan Quayle Higgins IV, Chloe Spillers 6.50

Class: 21 - OPEN HUNTER O/F 2'6/3    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Aim to Please, Emily Nix 16.00
2 TODíS, SOPHIA DEEL 0.00
3 LEONITUS J, Matthew Le Master 0.00
4 STELLA ROSE, Liz Hirsch 0.00
5 HEART OF GOLD, Liz Hirsch 0.00
6 Jonathan Quayle Higgins IV, Chloe Spillers 6.50

Class: 22 - OPEN HUNTER U/S    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 STELLA ROSE, Liz Hirsch 0.00
2 Aim to Please, Emily Nix 9.00
3 Jonathan Quayle Higgins IV, Chloe Spillers 7.00

Class: 24 - 12-17/ADULT EQUITATION FLAT (Combined)    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
1 Makaylee Robinson, Saville Row 15.00
2 Kendall King, Galant 11.00
3 Anna Bohn, STORM WATCH 9.00
4 Chloe Spillers, Jonathan Quayle Higgins IV 7.00
5 Emily Nix, Aim to Please 6.00

Class: 25 - 12-17/ADULT EQUITATION O/F (Combined)    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
1 Kendall King, Galant 15.00
2 Hannah Murrin, ZOOMIT 0.00
3 Makaylee Robinson, Saville Row 9.00
4 Anna Bohn, STORM WATCH 7.00
5 Chloe Spillers, Jonathan Quayle Higgins IV 6.00

Class: 26 - PRE-CHILD/ADULT HUNTER 2'6 O/F (Combined)    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Diego, Emily Wold 14.00
2 FREEZ FRAME, ANSLEY GRAY 0.00
3 UNIVERSAL, Emma Von Hoene 0.00
4 HEART OF GOLD, Ella Dillard 0.00

Class: 27 - PRE-CHILD/ADULT HUNTER 2'6 O/F STAKE (Combined)    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 UNIVERSAL, Emma Von Hoene 0.00
2 FREEZ FRAME, ANSLEY GRAY 0.00
3 HEART OF GOLD, Ella Dillard 0.00
4 Diego, Emily Wold 6.00

Class: 28 - PRE-CHILD/ADULT HUNTER U/S (Combined)    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 UNIVERSAL, Emma Von Hoene 0.00
2 Diego, Emily Wold 10.00
3 HEART OF GOLD, Ella Dillard 0.00
4 FREEZ FRAME, ANSLEY GRAY 0.00

Class: 38 - 11 & UNDER EQ FLAT    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Catherine Cox, Greymeadow's Happy Hugs 13.00
2 Kate Northcutt, Otter Ridge Spring Pepper 9.00
3 Ella Cato, A Midnight Dream Come True 7.00

Class: 39 - 11 & UNDER EQ O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Kate Northcutt, Otter Ridge Spring Pepper 13.00
2 Ella Cato, A Midnight Dream Come True 9.00
3 Catherine Cox, Greymeadow's Happy Hugs 7.00

Class: 40 - SHORT/LONG STIRRUP EQ FLAT (Combined)    Entries: 8

Place Horse/Rider Points
1 Hannah Ingram, Paradise City 18.00
2 Jacelyn Davis, Vanya Van Damme 14.00
3 AMERIE REDENIUS, Karabela 0.00
4 Lia Cato, My Gerl 10.00
5 Hope Norris, Third Degree 9.00
6 Mariyah Cherry, WEST SIDE 0.00
7 AVERY STERICKER, HEARTLAND 0.00

Class: 41 - SHORT/LONG STIRRUP EQ O/F (Combined)    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
1 AMERIE REDENIUS, Karabela 0.00
2 Jacelyn Davis, Vanya Van Damme 13.00
3 Lia Cato, My Gerl 11.00
4 Hope Norris, Third Degree 9.00
5 Tristan Cole, Taylor Swift 8.00
6 STERICKER, AVERY, HEARTLAND 0.00
7 Hannah Ingram, Paradise City 0.00

Class: 43 - SHORT/LONG STIRRUP HUNTER O/F (Combined)    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Third Degree, Hope Norris 16.00
2 HEARTLAND, AVERY STERICKER 0.00
3 Taylor Swift, Tristan Cole 10.00
4 Paradise City, Hannah Ingram 8.00
5 Karabela, AMERIE REDENIUS 7.00
6 My Gerl, Lia Cato 6.50

Class: 44 - SHORT/LONG STIRRUP HUNTER O/F STAKE (Combined)    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Karabela, AMERIE REDENIUS 16.00
2 HEARTLAND, AVERY STERICKER 0.00
3 Paradise City, Hannah Ingram 10.00
4 Taylor Swift, Tristan Cole 8.00
5 My Gerl, Lia Cato 7.00
6 Third Degree, Hope Norris 6.50

Class: 45 - SHORT/LONG STIRRUP HUNTER U/S (Combined)    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
1 Third Degree, Hope Norris 15.00
2 Karabela, AMERIE REDENIUS 11.00
3 Paradise City, Hannah Ingram 9.00
4 My Gerl, Lia Cato 7.00
5 HEARTLAND, AVERY STERICKER 0.00

Class: 52 - SCHOOLING PONY HUNTER O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Otter Ridge Spring Pepper, Kate Northcutt 13.00
2 WEST SIDE, Mariyah Cherry 0.00
3 Greymeadow's Happy Hugs, Catherine Cox 7.00

Class: 53 - SCHOOLING PONY HUNTER O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Otter Ridge Spring Pepper, Kate Northcutt 13.00
2 WEST SIDE, Mariyah Cherry 0.00
3 Greymeadow's Happy Hugs, Catherine Cox 7.00

Class: 54 - SCHOOLING PONY HUNTER U/S    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Otter Ridge Spring Pepper, Kate Northcutt 13.00
2 Greymeadow's Happy Hugs, Catherine Cox 9.00
3 WEST SIDE, Mariyah Cherry 0.00

Class: 303 - .80 M JUMPER TBL II 2C    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
1 Bay Eagle, Ellie Wentworth 17.00
2 TEMPTATION, Grace Kilroy 0.00
3 Ironman, Emmaleigh Josker 11.00
4 TH Sterling, Alexis Bick 9.00
5 Paint Me Proud, Dylanne Rodriguez 8.00
6 LANIKAI, Alexandra N. Green 0.00

Class: 304 - .90 M JUMPER TBL II 2C    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
1 GABBANA, DANI DAVIS 0.00
2 SEBASTIAN THE CRAB, Elise Domit 0.00
3 CHARLOTTE, Sophia Bender 0.00
4 LANIKAI, Alexandra N. Green 0.00
5 TH Sterling, Alexis Bick 6.00

Class: 305 - 1.00 M JUMPER TBL II 2C    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 GABBANA, DANI DAVIS 0.00
2 LISBANE SPARTACUS, Alexandra N. Green 0.00
3 CHARLOTTE, Sophia Bender 0.00

Class: 308 - 1.10 M JUMPER TBL II 2B    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 24 KARAT FERNHILL, Alexandra N. Green 0.00
2 MAXIMUM FERNHILL, Alexandra N. Green 0.00
3 FERNHILL ST. NICK, DIANA CRAVEN 0.00
4 TRADITIONALLY FERNHILL, Alexandra N. Green 0.00

Class: 403 - .80 M JUMPER TBL II 2B    Entries: 9

Place Horse/Rider Points
1 Ironman, Emmaleigh Josker 19.00
2 Bay Eagle, Ellie Wentworth 15.00
3 TH Sterling, Alexis Bick 13.00
4 Paint Me Proud, Dylanne Rodriguez 11.00
5 EDITION CHOCOLAT BLANCHE, Rowan Bomar 0.00
6 CATORI MAGIC PKF, LEANDRIA THOMAS 0.00

Class: 404 - .90 M JUMPER TBL II 2B    Entries: 14

Place Horse/Rider Points
1 CHARLOTTE, Sophia Bender 0.00
2 TH Sterling, Alexis Bick 20.00
3 FERNHILL DESTINY, LIVY CHAMBERS 0.00
4 EURO STAR, MAGGIE FROST 0.00
5 DEFINITELY FERNHILL, Kaitlyn Sullivan 0.00
6 CATORI MAGIC PKF, LEANDRIA THOMAS 0.00

Class: 405 - 1.00 M JUMPER TBL II 2C    Entries: 15

Place Horse/Rider Points
1 DIETWARD, Jessica Miller 0.00
2 ESSEDON, Hannah Murrin 0.00
3 FERNHILL HAPPYNESS, Julie B. Richards 0.00
4 FERNHILL RIVIERA, Sonja Cooper 0.00
5 QUO VADIS, Paulina Merck 0.00
6 DEFINITELY FERNHILL, Kaitlyn Sullivan 0.00

Class: 408 - 1.10 M JUMPER TBL II 2B    Entries: 14

Place Horse/Rider Points
1 KILCARNA ROBIN, Julie B. Richards 0.00
2 ADO ROCK, Sallie Johnson 0.00
3 FERNHILL SYMPHONY, Rachel Sledzik 0.00
4 ARDEO ILLUSION, DARCY DRURY 0.00
5 FERNHILL STATESIDE, LIVY CHAMBERS 0.00
6 REENMORE RILEY, Hanna Johnson 0.00

Class: 460 - LOW CHILD/ADULT JUMPER .85    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Bay Eagle, Ellie Wentworth 14.00
2 Paint Me Proud, Dylanne Rodriguez 10.00
3 LANDCOME, Kathryn Aldredge 0.00
4 FREEZ FRAME, ANSLEY GRAY 0.00

Class: 461 - LOW CHILD/ADULT JUMPER .85    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 LANDCOME, Kathryn Aldredge 0.00
2 Bay Eagle, Ellie Wentworth 9.00
3 Paint Me Proud, Dylanne Rodriguez 7.00

Class: 704 - .90 M JUMPER TBL II 2C    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 FERNHILL HAPPYNESS, Julie B. Richards 0.00
2 TH Sterling, Alexis Bick 12.00
3 Saville Row, Makaylee Robinson 10.00
4 FERNHILL DYNAMIK, Anna Scoggins 0.00
5 EDITION CHOCOLAT BLANCHE, Rowan Bomar 0.00
6 DIETWARD, Jessica Miller 0.00

Provided by OrgPro


Top